Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Celoškolní akce

Vloženo: 3.4.2019, počet přečtení: 225

Měsíc knihy, čtenářů a internetu

Během měsíce března proběhly na naší škole různé aktivity zaměřené na podporu četby a čtenářské gramotnosti: „Dílny čtení“, „Čteme prvňáčkům“, výtvarná soutěž „Moje knihovna“, žáci pátého ročníku pod vedením paní učitelky Hamrové uspořádali pro své mladší spolužáky soutěž „Poznej pohádku“. Vyrobili 3D modely známých pohádek, jejichž názvy museli ostatní uhodnout, a plnili také různé pohádkové úkoly.

V Krajské knihovně Vysočiny se 6. A zúčastnila programu „Knihou křížem krážem“ a 7. A programu „Janova cesta“. 8. A navštívila Havlíčkův dům a přednášku o K. H. Borovském.

26. 3. proběhl na II. stupni již tradiční projektový den „Měsíc knihy, čtenářů a internetu“. Zástupci tříd soutěžili ve školní knihovně. Všichni žáci tvořili komiks na téma „Bezpečně na internetu“, losovali se výherci správně vyplněných literárních kvízů, oceněna byla výtvarná díla soutěže „Moje knihovna“ a byl vyhlášen největší čtenář školní knihovny. Všem oceněným gratulujeme. Sladkou odměnu si však za svoji snahu zasloužili všichni.

Mgr. H. Dobrovolná