Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Celoškolní akce

Vloženo: 7.6.2019, počet přečtení: 124

Co je hmatový chodník?

To byla častá otázka, na kterou jsme odpovídali při společné práci na novém herním prvku ve školní zahradě. Je to pěšinka pro bosé nohy, která umožňuje objevovat přírodu pomocí dotyků. Nabízí porovnání různých povrchů jako např. jehličí, šišky, skořápky, kamínky, kůry, piliny, větvičky nebo písek. Chůzí po hmatovém chodníku se rozvíjí hmatové vnímání, hrubá a jemná motorika, rovnováha a je to zdroj nových zážitků.

Děkujeme všem, kteří se nebáli práce a pomáhali nám. Zvláště děti ze školního klubu s paní Renatou Tvrdíkovou a žáci 7.A třídy mají největší podíl na úspěšném dokončení hmatové stezky. Velice nás těší, že nejen děti, ale i dospělí si vyzouvají boty a vydávají se na zážitkovou procházku po naší pěšince.

Dana Polcerová