Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Celoškolní akce

Vloženo: 21.10.2019, počet přečtení: 191

72 hodin

jsou tři dny dobrovolnických aktivit, které už posedmé pořádala Česká rada dětí a mládeže. Dobrovolníci z celé ČR se ve dnech 10. - 13.10. pustili do práce, aby pomohli druhým, přírodě nebo změnili k lepšímu své okolí. Naše škola se zapojila již potřetí. V rámci těchto aktivit jsme v roce 2017 vysadili šest ovocných stromů, o rok později jsme rozmístili na školní zahradě 10 krmítek pro ptáčky a vyrobili přístřešek pro koroptve.

V letošním projektu Živá zahrada jsme se rozhodli vyrobit hmyzí hotely a broukoviště jako další výukové prvky ve školní přírodní učebně. Hmyzí hotely poslouží nejen jako úkryty hmyzu, ale i ke kladení vajíček a následnému vývoji larev. Broukoviště je skupina kmenů nebo silných větví, které se ponechávají přirozenému rozkladu. Je životním prostorem pro organismy vázané na odumírající nebo odumřelé dřevo.

K výplni hmyzích domečků jsme použili slámu, rákos, šišky, dřevo s navrtanými otvory, větvičky, svazky suchých prutů nebo perforované cihly a hliněné květináče. Děti z Badatelského klubu a školního klubu společně vyrobené hmyzí hotely umístily v různých částech naší zahrady. A proč nás práce tolik baví? Pomáháme, protože chceme.

Dana Polcerová