ZŠ a MŠ
Základní škola a Mateřská škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz

Vloženo: 4.5.2022, počet přečtení: 103

Den Země

V pátek 22. 4. 2022 se naše škola zapojila do oslav Dne Země, který se v České republice připomíná již od roku 1990. Žáci druhého stupně a žáci speciálních tříd strávili celý den plněním různých úkolů, jejichž společným jmenovatelem bylo téma ptáci.
Po společném zahájení začala práce v kmenových třídách, kde třídní kolektivy pod vedením třídních učitelů připravovaly společné a individuální výtvarné projekty. Každá třída vytvořila ptáka charakterizujícího naši planetu Zemi, jednotliví žáci také výtvarně zpracovali sami sebe, čímž vzniklo hejno ptáčků jejich třídy.
Samozřejmě nechyběly ani aktivity zaměřené na znalosti žáků. V tradiční „poznávačce“ si mohli zasoutěžit v jednotlivých třídách spolužáci mezi sebou, když měli za úkol rozeznat a pojmenovat až 55 druhů ptáků.
V neposlední řadě si dvojice žáků vyzkoušely řešení různých ptačích hádanek, rébusů a křížovek, při kterých museli využít nejen své znalosti, ale i logické myšlení.
V každé kategorii byli na konci celého programu vyhlášení vítězové, nicméně žádný z žáků neodešel domu s prázdnou. Sladká odměna čekala na všechny žáky, kteří se celý den aktivně zapojili do všech připravených úkolů a aktivit.
Touto cestou bychom rádi poděkovali i za příspěvek SRPDŠ, který jsme využili na výtvarné potřeby a odměny pro žáky.

J. Langpaulová, I. Bencová

2022 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308