ZŠ a MŠ
Základní škola a Mateřská škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz

Vloženo: 11.5.2022, počet přečtení: 72

Den Zdraví

Den zdraví 9.A

V rámci dne jsme se zaměřili na přípravu zdravého jídla, vzájemně jsme si doporučovali recepty z ovoce, zeleniny, luštěnin a dalších zdravých potravin. Některé druhy zeleniny vyzkoušeli žáci poprvé, nechyběly např. černé a zelené olivy. Protože ke zdravému jídlu patří nezbytný pohyb, vydali jsme se následně na zdravotní procházku. Krásné jarní počasí a rozkvetlá příroda byly na procházku jako stvořené. Dorazili jsme také k soše Karla Havlíčka Borovského, abychom den zakončili připomenutím jednoho z nejslavnějších osobností našeho města.

Den zdraví - speciální třídy

Den zdraví proběhl ve speciálních třídách IX.B a IX.C v duchu individuální, skupinové i kolektivní práce. Žáci plnili rozmanité úkoly. Projektový den zahájili rozcvičkou a diskusí na téma pohyb, sport… Dále se věnovali křížovkám a osmisměrkám na téma zdravá výživa a své znalosti o ovoci i zelenině si doplnili o nové informace. Výtvarná část projektu byla zaměřena především na rozdělení „zdravého - nezdravého“ způsobu stravování a byla doplněna o jednoduchou výtvarnou aktivitu „zavařovací sklenice“ pro nejmladší spolužáky speciálních tříd. Část projektu byla věnována i smyslové soustavě – porovnání hendikepů „hluchota, němota a slepota“. Žáci si vyzkoušeli malování obrázků bez zrakové kontroly. Velice zajímavou a vítanou aktivitou byla ochutnávka rozmanitých druhů potravin se zavázanýma očima. Projekt byl doplněn o stolní deskovou hru „lidské tělo“. Na závěr projektu byly jednotlivé úkoly vyhodnoceny a vítězové odměněni.

Den zdraví 6.A

Žáci vytvářeli zdravější variantu oblíbených dezertů. V badatelské práci se zaměřili na nejčastější "zabijáky" jako glukózo-fruktózový sirup a hlavně na palmový olej, který má dopad na zdraví nejen jako ingredience v potravinách, ale i jako důvod likvidace životního prostředí.

J. Beránková

2022 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308