ZŠ a MŠ
Základní škola a Mateřská škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz

Vloženo: 29.6.2022, počet přečtení: 170

Rozloučení s 9. ročníkem, přespávání ve škole

Žáci speciálních tříd se letos netradičním způsobem rozloučili se spolužáky z 9.ročníku. Součástí programu byly odpolední hry, přespání ve škole a výroba památečních třídních triček.
Ve čtvrtek odpoledne na žáky čekalo soutěžení, hádanky, hry, puzzle, kvízy a písničky z pohádek i večerníčků. Žáci zavzpomínali na své dětství a připomenuli si pohádkové postavičky i známé melodie z večerníčků a pohádek.
Program pokračoval v tělocvičně, kde se rozhýbali při hrách s padákem, který symbolizoval důležitost záchrany, pomoci, spolupráce...
Po sportovních aktivitách následovala vydatná večeře a krátký odpočinek.
Večerní program se nesl v duchu různých společenských a deskových her. Při AZ - kvízu žáci mohli využít i své znalosti z jednotlivých předmětů a všeobecný přehled.
Po večerce se uložili ve třídách ke spánku, aby si odpočinuli na páteční tvoření.
V pátek si mohli všichni žáci speciálních tříd vytvořit originální tričko. Na zadní stranu si obkreslili ruce svých spolužáků a na přední díl ruce třídní učitelky a asistentky, aby měli památku na společný čas strávený ve škole. Přední díl byl pak dozdoben originálním sluníčkem, které je symbolem naší školy. Volné chvíle vyplnily společenské hry a sledování historických dokumentů.
Celá akce proběhla v přátelské atmosféře a věříme, že si ji všichni užili a odnesli si spoustu zážitků.

J. Langpaulová

2022 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308