Základní škola
Konečná
Základní škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz
Právě se nacházíte zde: Akce školy >> 2. stupeň

Vloženo: 1.7.2017, počet přečtení: 838

Vídeň - fotosoutěž

Je to již téměř měsíc, co jsme si mohli díky projektu Cestuj a poznávej! užívat krásy Vídně. Díky vyhlášené soutěži o nej… fotografii z exkurze můžete nyní do Vídně zavítat i vy, nasát atmosféru celé akce a snad i načerpat inspiraci pro letní výlety.

Vybrat tři nejlepší ze všech zaslaných fotografií bylo těžší, než jsme čekaly, protože byly úžasné. Kdybychom mohly vrátit čas, soutěž bychom snad ani nevyhlásily. Nakonec jsme ale přece jen tři žáky ocenily, abychom splnily daný slib:

1.místo: Vanda Lédlová
2.-3.místo: Barbara Lebedová a Daniela Fendrychová

Níže si můžete prohlédnout fotografie spolu s texty, kterými je žáci okomentovali. Jsou pro nás obrovskou odměnou a motivací. Děkujeme!


Tato památka je součástí zámku Schönbrunn. Tento zámek je velmi známou památkou v Rakousku. Měla jsem to štěstí, že jsem tuto památku mohla vidět na vlastní oči. Fotka se mi velmi líbí. Doufám, že ještě někdy Vídeň navštívím, protože to tam bylo opravdu krásné.

Anna Bártová, 6.A


Výlet byl velice pěkný. Počasí pěkné. Památky překrásné. Průvodce velice sympatický. A velice jsem si to užil.

Filip Klofáč, 7.A


Výlet byl hrozně moc super. Když jsme dorazili, tak mi hned došlo, že Vídeň je hrozně krásné město. Když jsme šli do parku, kde je tahle fotka vyfocená, tak se mi tam hrozně moc líbilo. Ale největším zážitkem pro mě byl Prátr. Protože tam byla vodní atrakce, na které se mi moc líbilo. A tuhle fotku jsem si vybrala, protože se mi taky moc líbí.

Míša Kokrdová, 6.A


Během naší exkurze do Vídně jsme navštívili zámek Schönbrunn a jeho přilehlé zahrady. Zámecký park je velmi rozsáhlý a pěkně upravený. Moc se nám tam líbilo, Vídeň je překrásná. Těšíme se na další výlety.

Petr Kabelka, 6.C


Výhled na Vídeň. Foceno z ruského kola v Prátru. Byla jsem tam s kamarády. Výhled byl pěkný. Tato fotka se mi docela povedla.

Lucie Kopicová, 6.A


V autobuse byla s kamarádkou sranda. Věra byla vtipná a veselá. A hlavně jsme se bavily, když jsme lezly na věž kostela. Nahoře v hnízdě seděl holub a Věra říkala, že je to slepice. V Prátru jsme šly do zrcadlového bludiště a já jsem se rozeběhla a praštila sebou o sklo.

Míša Krpálková, 6.A


Ve Vídni se mi moc líbilo a přijde mi, že tenhle nápad s cestováním po Evropě je super. V této koláži jsem vystihla vše, co se mi líbilo: památky, cesta v autobuse, která mi přišla jako nejlepší se školou, a zábavu. V Prátru se mi líbilo asi nejvíc, horské dráhy a strašidelný dům. Z Prátru mám hodně dobré vzpomínky, na které nikdy nezapomenu a ani nikdy nezapomenu na vzpomínky z celé Vídně. Z památek se mi asi nejvíc líbila Hundertwasser village, protože se mi líbí, že to není všechno postavené rovně. Ale všechny památky byly hezké a zajímavé. Nikdy nezapomenu na chození po náměstí a na to, jak jsme všude hledali obchody a záchody. A ani nezapomenu na to, jak jsme byli v Prátru ve strašidelném domě a celou dobu jsme křičeli strachem. A hodně super byla sranda v autobuse. Tahle exkurze se mi moc líbila, byla skvělá a nikdy na ni nezapomenu. Moc se mi to líbilo.

Barbara Lebedová, 7.A


Byly jsme v Prátru. Moc jsme si to užili. Byly tam moji kamarádi Martin a Filip. Nejvíc mě bavila horská dráha. Skvělé bylo, když jsem si koupil fidget spinner. Byl to krásný zážitek.

Ondra Folprecht, 5.A


Miluji cestování,se spoustou zážitků, fotek, dobrodružství. A smíchu. Smíchu s přáteli. A přesně to se mi splnilo při výletu do Vídně. Už se těším na další cesty za hranice.

Vanda Lédlová, 7.A


Obrázek z Vídně…Jsou to růže z parku u Schönbrunnu. Krásné rudé růže…

Vendula Klementová, 9.A


Tuhle fotku jsem si vybrala proto, že jsme se na ní shodli všichni, co jsme na fotce. Nebude ji mít podle mě každý a je tam něco z historie, ale přesto je to v Prátru. A jsou tam lidi, s kterými ta Vídeň byla ještě o 100% lepší, i když byla super sama o sobě.

Vídeň jsem si moc užila. Počasí bylo tak akorát,ani velký teplo a naopak ani zima.

Památky byly lepší, než jsem si myslela, že budou. V Prátru byly skvělé atrakce a moc ochotní lidé, třeba pán, který nás vyfotil. Doufám, že se někam ještě pojede, protože to bylo super.

Míša Jechová, 8.A


Na této selfie jsem já u kašny v Schönbrunnu. Prošli jsme si tam zámeckou zahradu i nádvoří. Jen mě mrzelo, že jsme si neprošli ZOO a labyrint, ale jen co jsme si prošli Hundertwasserhaus, centrum Vídně, Hofburg a Prátr, tak mě to mrzet přestalo, protože jsme si to hodně moc užili. Ráda bych se někdy do Vídně znovu podívala.

Anna Melounová, 6.A


Krásně voněla. Fotila jsem jí ve spěchu. Byla to fotka u první zastávky. Květina byla moc krásná. Bylo to tam moc krásný.

Daniela Fendrychová, 6.A


Nejvíc jsem se těšil do Prátru. Vyfotil jsem se s kamarády a paní asistentkou. Byl jsem dvakrát na jedné atrakci. Objevil jsem spinner.

Jakub Motyčka, 7.C


Vyfotila jsem se u budky. Nikdy jsem nebyla v Anglii a tady jsem měla možnost vyfotit se alespoň u budky. Strašně se mi tam líbilo. Budka je vedle nízkého barevného domu. Než jsem se vyfotila, tak jsem čekala dlouho, mnoho turistů se tam fotilo.

Adéla Miřátská, 6.A


Ve Vídni se mi líbilo. Byl to úžasný zážitek. Nejvíce se mi líbila fontána v Schönbrunnu, která je i na fotografii.

Petra Mrázová, 9.A


Adam N. před svým domem.

Adam Novotný, 9.A


Mozart před Schönbrunnem – největší pozlacenej týpek, kterýho znám. A asi i jedinej…

Vojta Novák, 9.A


Když jsem fotil tuto fotku, tak jsem se divil tomu, jak je to krásné.

Vojta Novotný, 9.A


Dne 25. 5. 2017 jsem se svými spolužáky navštívila překrásné město Vídeň. Díky skvělé organizaci našich učitelů jsem měla možnost se podívat na místa, která mě velice zaujala - zámek Schönbrunn a jeho přilehlé zahrady, šlechtické sídla Hofburg, náměstí Marie Terezie, kde mě velice uchvátila překrásná socha rakouské arcivévodkyně, poté uherské, české královny Marie Terezie. Jako poslední místo v Rakousku jsme zastavili v zábavním parku Prátr. Zde jsem se spolužáky navštívila některé atrakce.

Tereza Ondrouchová, 8.C


Když je někdo vyfocen v nesprávnou chvíli… Díky téhle fotce v autobuse byla sranda. Já a Vojta jsme se smáli celou dobu. A Nikča chtěla, abych to vymazal, naštěstí jsem to neudělal. Jinak bych nemohl na další výlet.

Daniel Oral, 7.A


Ve Vídni jsme viděli mnoho památek, kromě toho také několik zajímavých věcí. Doma si do prasátka spořím a tady z něj lidé mohou peníze vybírat. Bankomat jsme viděli cestou do Prátru. V Prátru jsme vyzkoušeli několik atrakcí. Moc se mi tam líbilo,těším se na další cesty.

Martin Pánek, 5.A


Neptunova fontána v zámeckém parku v Schonbrunnu

Výkopové práce pro vodní nádrž byly zahájeny v roce 1776 a samotná fontána byla dokončena o čtyři roky později. Neptunova fontána byla vytvořena pravděpodobně podle návrhu Ferdinanda Hetzendorf von Hohenberg a Neptunovo sousoší je dílem Wilhelma Beyera.Barokní sousoší zachycuje mýtickou scénu, v níž bohyně moří Thetis zapřísahá Neptuna pro bezpečnou plavbu pro jejího syna Achillea, který vyrazil dobýt Tróju. Zadní stěna Neptunovy fontány je zakřivená do svahu a zdobené balustrádou. Uprostřed je na oválném podstavci Neptun, bůh moře a jeho doprovod.

Josef Pecen, 8.C


Zámek Schönbrunn, bývalá letní rezidence císařské rodiny.V majetku Habsburků je od roku 1569.Zámekbyl budován po obléhání Turky.V roce 1743 ho dala Marie Terezie od základů přestavět.Císař František Josef I. si vzal manželku Sisia vládl v letech 1848-1916.

Václav Pecen, 8.C


Já, Dan a Vanda jsme byli v Prátru, a když jsme dostali rozchod, tak jsme prvně hledali strašidelný dům. Po chvilce hledání jsme ho našli, koupily jsme si lístky za 4-5Eur, teď nevím... A jeli jsme, asi nejvíc křičela Vanda a my s Danem jsme se smáli, pak jsme ale přestali, protože jsme se taky báli. Když jsme vyjeli, byl to neskutečný výdech a jak říkám, bylo to PSYCHO, proto se ten strašidelný dům taky jmenuje PSYCHO.

Vojtěch Petrů, 7.A


Byl jsem ve Vídni. Bylo to tam super. Chodili jsme po památkách a byli jsme v Prátru. A byl jsem na horský dráze.

Filip Pilař, 5.A


ŠUPINY DRAČÍ

Peter von Vienna

Jak šupiny bájené dračí
nás vede Vídní lehký krok,
v McDonaldu ***** svačí,
zážitek na celý rok.

Vše se točí, prst se kroutí,
oj toť krásná zábava,
dnes už nás nic nezarmoutí,
jen ze dvou zubů obava.

*Cenzurováno


Výlet byl super. Nejlepší byl zábavní park Prátr. Také se mi moc líbily památky ve Vídni. Pan průvodce nám vyprávěl něco zajímavé o Vídni a to bylo super, alespoň jsme se něco nového dozvěděli. Doufám, že budou ještě další takovéhle výlety, hlavně do zahraničí, aby jsme to tam poznali.

Tereza Pleslová, 7.A


Tuto fotku jsem si vybral, protože se mi nejvíce líbila. I ta zachycená poza si myslím, že je fajn :).Taky jsem si jí vybral, protože tato živá socha byla před zámkem Schönbrunn, ve kterém se mi strašně líbilo. :)

Michal Púčala, 8.A


I když byla tohle první akce do zahraničí, bylo to úžasný. Jsem ráda, že jsem se mohla takovéhle akce zúčastnit. Vídeň je proslavená spoustou památek, jsem ráda, že jsem nějaké z nich viděla. Těším se, až něco podobného zase naplánujete. Jsem ráda, že se vám ta cesta povedla bez komplikací.

Dominika Rákosníková, 7. A


Když jsem šla na záchod, tak jsem uviděla mramorový sloup s vodou. Docela mě to překvapilo, tak jsem si to vyfotila. Záchody stály 80 centů. Byly čisté :)

Marie Sušilová, 6.A


Tuto fotku jsem si vybral kvůli události před a po této fotce, a taky kvůli probouzení vídeňského ducha či nějaké potvory ve mně, která mi připomíná Vídeň. Před touto fotografií jsme s anonymními kamarády vyběhli 343 schodů za 4 minut a ve věžní místnosti jsem to rozdýchával další 2 minuty. Po natočení pár videí mi kluci řekli, že máme být za 5 minut dole, a tak honem dolů. Kluci rychlostí scházeli dolů a já kousek za nimi, ale najednou nával lidí zespodu. Zdvořile jsem zastavil a dal jsem jim přednost a přitom jsem si všiml té krásy na střeše katedrály s mým jménem. Nával zespoda přestal a já jsem rychle vyfotil tuto nej fotku(pro mě) a rychle utíkal dolů po schodech a křičel jsem na kluky: “Už běžím.“

Štěpán Pipek, 9.A


Prátr je veliký zábavný park.Je tam hodně atrakcí. Mezi nimi i vyfocené RUSKÉ KOLO, které je vidět v celém Prátru. Moc se mi tam líbilo.Škoda,že jsem na RUSKÉ KOLO nemohl jít osobně.

Matěj Štefánek, 8.C


Náš výlet by se klidně mohl nazvat CESTA ZA OSVÍCENSTVÍM. A proč právě tento název? A proč zrovna cesta do Vídně? Právě Marie Terezie otevřela každému z nás dveře do školy v období Osvícenství. Měli jsme možnost nahlédnout do života Habsburků, kteří se zasloužili o naši přítomnost a budoucnost víc, než si možná uvědomujeme. Takže super výlet, díky, díky :)

Pavel Tecl, 9.A


Neměla jsem moc fotek, ze kterých bych mohla vybírat. A našla jsem v galerii jenom památky, které jsou velmi hezké. Nejradši bych vybrala jednu fotku z Vídně, která by zobrazila krásu Vídně, ale taková fotka neexistuje. Protože na Vídni je toho tolik, že by se to na jednu fotku nevešlo. Celý den ve Vídni byl krásný.

Lenka Vondráčková, 7.A


Ve Vídni se mi moc líbilo. Okouzlily mě památky. Nejvíc se mi líbilo v Prátru, byli jsme s kámošem na motokárách. Potom jsem šel ještě nakoupit suvenýry. Počasí nám docela přálo .... Až na pár kapek. Byl to hodně užitej den.

Dominik Šimánek, 7.A


Moc se mi v Rakousku líbilo. Cesta byla pěkná, nezmokli jsme, jen trochu krápalo. Je tam napodobenina stavby z Říma, která se propadala do země. Je to tam ale moc drahé. Krásné to bylo i na hranicích, ale mohli jsme se tam déle zdržet. A líbil se mi Hundertwasserhaus.

Věra Vondráková, 7.C


Hundertwasserhaus mě opravdu překvapil, hlavně v centru Vídně bych ho nečekal. Vypadá velice zajímavě hned na první pohled. Různé křivky, výběžky, okna různých tvarů a velikostí, tím se tento dům liší od ostatních, ovšem i chodník vedle Hundertwasserhausu je zvlněn dle architekta Hundertwassera, který tento dům navrhl podle svého vlastního stylu. Jinak jsem si výlet do Vídně užil a těším se na další zájezd se školou v tomto projektu .

Tomáš Vápeník, 8.A


Tento výlet byl velice zajímavý, ale i zábavný. Užili jsme si to nejen v Prátru, ale i ve městě samotném a v autobuse. Dozvěděli jsme se mnoho věcí o Vídni a je to vážně nádherné město. Někteří si možná vylepšili němčinu a angličtinu. Ten nádherný den jsme zakončili v Prátru a tam si to každý užil. Myslím, že se do Vídně brzy vrátíme. Děkuji za krásný den.

Nikol Zachová, 7. A


To jsem já u Schönbrunnu. Nějaký chlapec mi šlápl na nohu a rozvázala se mi tkanička. Péťa mi ji zavazovala a kámoška mě u toho nevědomě vyfotila. A tak z toho vznikla tahle skvělá fotka.

Nikola Zobačová, 9.A


Tuto fotku jsem si vybral, protože v člověku vzbuzuje pocit, že jeden člověk je oproti tomu úplné nic.

Mirek Žák, 9.A


Tato fotka je z Vídně, hlavního města Rakouska. Na fotce jsme v zábavním parku, který se jmenuje Prátr. Jsme na ruském kole, ze kterého byl krásný výhled. V Prátru to bylo nejlepší z celého dne ve Vídni.

Káťa Šidláková, 6.A


Vybral jsem právě tuto fotku, protože si myslím, že na ní každý z nás vypadá dobře a hlavně se mi líbí ten Hundertwasserhaus v pozadí.

Jaromír Špalek, 9.A


J. Němcová

2018 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308