Vloženo: 21.3.2019, počet přečtení: 260

Soutěž "Poznej Vysočinu"

Kraj Vysočina každoročně pořádá soutěž pro žáky druhého stupně s názvem „Poznej Vysočinu“. Žáci se „utkají“ nejdříve ve školním kole. Otázky jsou cílené na znalosti ze všech odvětví, která třeba jen trošku souvisí s krajem Vysočina. Dva nejlepší řešitelé, chlapec a dívka, se vydají s učitelem do sídla krajského úřadu, kde na ně čeká zajímavý program. Po krátkém přivítání soutěžící ve velké zasedací místnosti vyplní test. Ten je vyřešen za pár minut a žáci se mohou přesunut do další místnosti, kde na ně čeká úžasné a poutavé vystoupení. Tento rok to bylo Divadlo fyziky - profesionálové z oboru s názornými ukázkami předváděli základní akustické zákony v praxi. Po tomto vystoupení se žáci a jejich učitelé mohli občerstvit u připraveného rautu. Den byl vydařený a všichni účastníci si ho užili. Oběma studentům z naší školy, Barboře Lebedové a Václavu Teclovi z IX.A, utekla výhra jen o kousek. Doufáme, že takto povedená akce se bude opakovat i v příštích letech.

Václav Tecl IX.A