Vloženo: 12.5.2019, počet přečtení: 76

Jarní úklid

Nejsme lhostejní k místům, kde žijeme a proto se v rámci kampaně Den Země žáci 6. A a 7. A třídy již poněkolikáté zúčastnili akce Čistá řeka Sázava. Společně zbavili přírodu odpadků, které bezohlední lidé rozházeli v blízkosti řeky. V letošním roce jsme se poprvé zaregistrovali i do další aktivity, která vede ke zkrášlování prostředí – Čistá Vysočina. Děti ze školního klubu a Enviro kroužku uklízely nejen v okolí školy, ale prošly úsek až po Kalvárii. Nalezené odpadky třídily do průhledných pytlů na plasty a do černých pytlů na ostatní směsný materiál. Po skončení úklidové akce jsme vše zanechali k odvozu na předem určeném místě pro TS. Měli jsme dobrý pocit z vykonané práce, ale zároveň nám bylo smutno, že šetrné chování vůči přírodě není pro všechny samozřejmostí.

Dana Polcerová