Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Finanční hospodaření

Vloženo: 13.3.2011, počet přečtení: 1723

Exkurze FH

Ve čtvrtek 3.3. se žáci z prvního i druhého stupně, kteří navštěvují nepovinný předmět finanční hospodaření, vydali na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem této exkurze byla návštěva v České národní bance. V prostorách bývalého trezoru tak měli možnost zhlédnout expozici s názvem Lidé a peníze. Viděli zde unikátní exponáty a platidla, speciální vitrínu s jednou tunou zlata, padělky a ukázky ochrany peněz a získali spoustu dalších zajímavých informací o vývoji peněz. Řešili také kvízové otázky, nechyběly ani odměny za správné odpovědi. Všichni si obtěžkali zlatou cihlu v hodnotě asi 15-ti miliónů korun, která vážila přibližně 12,5 kg. Po návštěvě v České národní bance všem pořádně vyhládlo, byla tedy nutná zastávka v rychlém občerstvení McDonald´s. Poté se všichni vydali ještě na prohlídku Muzea čokolády, která byla naplánovaná při příležitosti pobytu v Praze. Zde se žáci ponořili do světa čokolády všemi smysly. Poslechli si zajímavý výklad nejen o historii čokolády, ale i o jejím vzniku, složení a zpracování, viděli kakaovník, různé obaly na čokoládu, nádoby a další zajímavosti. Přičichli k vůni čokolády při výrobě pravých belgických pralinek a jednu pak všichni ochutnali. Svůj výtvarný um pak předvedli ve workshopu, kde pracovali s potravinářským sáčkem naplněným čokoládou. Tmavou čokoládou si namalovali obrázek podle šablonky, světlou čokoládou ho vybarvili a po ztuhnutí si ho mohli odnést domů. Z této exkurze si všichni odnesli spoustu nových zajímavých zážitků, na které budou jistě dlouho vzpomínat.

Mgr. Soňa Švejdová