Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Finanční hospodaření

Vloženo: 26.3.2010, počet přečtení: 1723

Zapojení do celostátní soutěže

V březnu čekala na žáky 2. stupně další zajímavá aktivita - účast v celostátní soutěži "Finanční gramotnost".
Co samotné soutěži předcházelo a jak probíhala?
Nejdříve přihlášení školy a registrace na ústředí soutěže, důkladné prostudování pravidel pedagogy, kteří vedou skupiny FH na 2. stupni.
A potom žáci hurá k počítačům!
Po registraci každý z žáků samostatně zpracovával test v časovém limitu 30minut, výsledky byly přímo odesílány pořadatelům soutěže.
Kritérium úspěšnosti bylo jasné: co nejvíce správných odpovědí v nejkratším čase.
A kdo se probojoval mezi nejlepší ? Šestice, která prokázala dobré znalosti v oblasti financí a nechyběla jí ani ta pověstná kapička štěstí.
Do okresního kola postoupili tři nejlepší z této šestky - Bára Kubalová a Jana Kolísková z osmé třídy a Anička Říhová ze šesté třídy.

Přejeme děvčatům hodně štěstí a úspěchů!

Mgr. Věra Široká