Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Finanční hospodaření

Vloženo: 11.12.2015, počet přečtení: 1756

Hra „Finanční svoboda“

V rámci podpory finanční gramotnosti na naší škole proběhlo v sedmém a osmém ročníku první kolo hry Finanční svoboda. Projektový den byl realizován pod záštitou České spořitelny. Finanční svoboda je desková hra, naučná a zábavná zároveň. Ve hře se žáci starali o peníze mladé české rodiny. Hlavním úkolem bylo v průběhu 30 let splnit cíle, které si rodina dala (např. vlastní byt nebo vysněná dovolená) a především dosažení finanční nezávislosti rodiny.

Prostřednictvím hry si žáci osvojili základní pravidla, jak by měl člověk hospodařit se svými financemi, naučili se, jak poznat drahé nebo nepotřebné finanční produkty, dozvěděli se, co se skrývá pod názvem hypotéka, spotřební úvěr, akcie, podílové fondy, stavební spoření, pojištění majetku, životní pojištění a mnoho dalšího. Zjistili, jak ochránit a násobit svůj majetek a jak se natrvalo finančně zabezpečit. Doufejme, že žáci získané zkušenosti uplatní nejen v modelových situacích při této hře, ale také ve svém budoucím životě.

Mgr. H. Dobrovolná