Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Finanční hospodaření

Vloženo: 7.10.2010, počet přečtení: 1737

Vzácná návštěva

Ve dnech 16. – 17.9.2010 se v Havlíčkově Brodě konalo jednání Školské komise Svazu měst a obcí. Jedním z bodů jednání byla i finanční gramotnost, a protože jsme ve městě jedinou školou, kde se vyučuje předmět finanční hospodaření, navštívilo osm členů komise v pátek 17.9. i nás.

Předmět finanční hospodaření vyučujeme na škole již druhým rokem díky partnerství v projektu ZŠ a MŠ Štoky „Inovace školního vzdělávacího programu začleněním předmětu finanční hospodaření“, který je hrazen z prostředků ESF. V loňském školním roce ho navštěvovalo 72 žáků, letos bude počet žáků cca 50. Pomocí různých aktivit a her se žáci prvního stupně seznamují s tématy peníze, ceny, rozpočet a hospodaření domácnosti. Žáci druhého stupně se zase zocelí v tématech finanční trh, finanční produkty, placení a finanční plánování.

Členové komise nejprve zhlédli ukázkovou vyučovací hodinu, jež byla zaměřena na základní pojmy z oblastí peníze a hospodaření domácnosti. Hodinu tvořily tři aktivity – křížovka na téma peníze, vyhledávání pojmů z oblasti hospodaření domácnosti a výpočet domácího rozpočtu. Práce probíhala ve skupinách, z nichž každá si na závěr odnesla cenu.

Poté následoval rozhovor s ředitelkou školy o projektu, zájmu žáků o nový předmět a jejich spokojenosti s výukou, o reakci rodičů a členové komise měli možnost si prohlédnout všechny učebnice a pracovní sešity, s nimiž žáci pracují.

Ukázková hodina se všem líbila a snaha začlenit v budoucnu tento předmět natrvalo do ŠVP školy byla členy komise hodnocena velmi pozitivně.

Mgr. Jana Beránková, Mgr. Lucie Semerádová