Právě se nacházíte zde: Akce školy >> Ostatní

Vloženo: 4.4.2013, počet přečtení: 3365

Certifikát pro naši školu

Dne 27. března 2013 získala ZŠ Konečná certifikát „ŠKOLA PŘÁTELSKÁ DĚTEM S ALERGIÍ A ASTMATEM“. V tento den proběhl na škole metodický seminář, během kterého byli všichni pedagogové proškoleni, jak pracovat s dětmi s alergií či astmatem. Podle průzkumů trpí alergií každý třetí člověk a při náhlé alergické reakci či astmatickém záchvatu může dojít i k ohrožení života. Znát správný a rychlý postup první pomoci je proto velice důležité.

Seminář, který vedli zkušení lektoři MUDr. Jarmila Richterová, MUDr. Jan Richter (autoři projektu „7a“, který má za úkol školit pedagogy ve zmíněné problematice) a doc. MUDr. Jiřina Chládková, Ph.D., seznámil učitele s různými typy alergií na potraviny, problematikou alergické rýmy, atopického ekzému, astmatu, alergické reakce po bodnutí hmyzem, poskytnutím první pomoci při anafylaktické reakci.

Seminář byl velice přínosný nejen pro práci učitele, ale i pro běžný život. Přesto všichni doufáme, že získané znalosti i praktické dovednosti budeme nuceni používat co nejméně.

J. Němcová

2017 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308