Vloženo: 17.3.2010, počet přečtení: 2055

Stále soutěžíme s KKV

Prosincová soutěž byla zaměřena na ryze vánoční téma. Jak se pečou perníčky a co je na ně potřeba nejlépe věděli čtyři naši žáci - Tomáš Liška (5.C), Martin Nitsche (5.C), Petr Dlesk (4.C) a Aneta Lišková (8.C).

Lednové otázky byly těžké, ale my jsme zvládly i je. Už víme, jak se jmenuje hlavní město Kanady, jaký list stromu je na vlajce, jaká je v Kanadě úřední řeč, známe kanadské zpěvačky, a dokonce už víme, co jsou „kanady“. Lednového testíku se zúčastnilo celkem 47 dětí. Štěstí se tentokrát usmálo na Andreu Balgovou (6.C).

Únor jednoznačně musel patřit olympijským hrám. Všichni jsme si vzpomněli na naše hokejisty, rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou, Lukaše Bauera a další. Pouze maskoty ZOH jsme si museli vyhledat na internetu. Nyní už netrpělivě čekáme na jména vylosovaných a těšíme se na březnové otázky na téma čas.

Mgr. Lucie Semerádová