Vloženo: 19.6.2011, počet přečtení: 2038

Céčka navštívila Domov důchodců

Ve čtvrtek 16. června jsme šli do největšího Domova důchodců v Havlíčkově Brodě. Vyšli jsme kolem deváté hodiny dopolední. V domově nás přivítala paní Plevová, která nás seznámila s fungováním tohoto zařízení a ukázala nám pokoje, hlavní koupelnu, klub a jídelnu. Během prohlídky nám povídala o lidech, které jsme potkávali nebo je navštívili v pokojích. Seznámili jsme se i s nejstarším pánem. Je mu už sto let. Jedna skupinka seniorů měla kroužek na procvičování paměti. Vyzkoušeli jsme si, co musí staří lidé zvládnout, a také jsme jim zazpívali písničku „My jsme žáci 3.B“ a zarecitovali jsme básničky od J. Nohavici, Z. Svěráka a J. Žáčka. Na závěr jsme rozdali dárečky – včeličky. Nám i starým lidem se to líbilo, jsme rádi, že jsme přišli. Už se těšíme, až tam znovu v září vyrazíme.

Za všechny žáky 2., 3., 4. a 5. C Kateřina Tomanová a Jaroslav Hofman