Vloženo: 8.12.2012, počet přečtení: 2106

Škola písničkou

Všichni žáci 1. stupně měli možnost zapojit se do projektu Škola písničkou, který vznikl za podpory dotačního programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Celý projekt má několik částí. V první části jsme se všichni prostřednictvím materiálů Škola písničkou seznámili a naučili 12 naučně zábavných písniček, které na CD nazpívali známé osobnosti jako je např. Kristýna Peterková, Karel Mařík, Bára Basiková, Markéta Konvičková a další. Ke všem písničkám jsme obdrželi také texty, notové záznamy a didaktické manuály.
Dne 20.11. za námi osobně přijeli dva tvůrci písniček – Kristýna Peterková a Karel Mařík. V tělocvičně jsme si všechny písničky společně zazpívali a hudebně se vyřádili. Jejich návštěva byla velmi milá a všichni jsme se s nimi loučili jen velmi neradi.
V další části celého projektu se soutěžilo. Žáci měli za úkol vymyslet text na dané téma a jeden nejlepší jsme měli poslat na emailovou adresu projektu. Ze všech zaslaných textů odborná porota zvolí ty nejlepší. Profesionální muzikanti a interpreti je po té zhudební.
Závěrem proběhne ve vybraných školách další vystoupení Kristýny Peterkové a Karla Maříka, kdy budou umělci prezentovat právě 12 nejlepších zhudebněných textů.
A tak nyní budeme netrpělivě čekat, zda náš text bude zařazen mezi ty nejlepší a budeme ho moci slyšet na dalším vystoupení Škola písničkou.

Mgr. Soňa Švejdová