Vloženo: 6.3.2013, počet přečtení: 2080

Korporátní bubnování

V úterý 19.2. se v tělocvičně naší školy konala neobvyklá akce s názvem korporátní bubnování. Zúčastnily se jí některé třídy 1. i 2. stupně. Celý program byl přizpůsoben věku žáků.
Co je korporátní bubnování? Jedná se o společné bubnování, které má prokazatelně blahodárný vliv na psychiku účastníků. Odbourává stres, posiluje sociální vazby, zvyšuje koncentraci zejména u hyperaktivních dětí, ale rovněž se při něm každý účastník příjemně odreaguje a emocionálně vybije.
A tak žáci nejen bubnovali na bubínky, ale hráli také na nejrůznější rytmické nástroje. Pokoušeli se o jednoduché rytmizace, zesilování a zeslabování zvuku. Společným rytmem pak vznikl originální ohromující rytmus. Byl to pěkný nový zážitek.

Mgr. Soňa Švejdová