Vloženo: 24.11.2013, počet přečtení: 2255

Mezinárodní den nevidomých

Ve středu 13.11. se žáci speciálních tříd 1.C – 4.C zúčastnili akce KKV, která nám všem v rámci Mezinárodního dne nevidomých přiblížila, jak se žije lidem bez zraku. Se zakrytýma očima jsme si vyzkoušeli chůzi s bílou holí, hmatem jsme poznávali různé tvary, věci i zvířátka, skládali skládačky, třídily knoflíky i fazolky, zkoušeli se podepsat a také jsme absolvovali voňavý kvíz. Prohlédnout jsme si mohli i různé grafické listy a atlasy a také knihy psané v Braillově písmu. Viděli jsme spoustu pomůcek, které využívají lidé se zbytky zraku, jako například stolní lupu, dalekohled, bzučák do hrníčku, hodinky a jiné.

Odcházeli jsme plni dojmů, zážitků a především obdivů, jak dokáží žít lidé s takovýmto handicapem.

Soňa Švejdová