Vloženo: 4.3.2014, počet přečtení: 2368

Noc plná kouzel na ZŠ Konečná

Noc ze 14. na 15. února patřila na ZŠ Konečná v Havlíčkově Brodě kouzlům, které dětským duším zprostředkovávají pohádky. Toto téma si kolegové Beranová, Chmelíčková, Pavlíková a Ďurta připravili pro své třídy a zpestřili jim tak nocování ve škole.

Pohádky a dobrodružství žáci prožívali od samého úvodu při pečení špekáčků nad táborovým ohněm, při skotačení za svitu měsíce i při plnění drobných úkolů na cestě Pohádkovou říší, kterou měli osvětlenou svíčkami. Hlavním záměrem bylo odhalit názvy vybraných českých i světových pohádek. Indicií se žákům mohly stát ústřední postavy z pohádek, které představovali zmiňovaní vyučující a další nadšenci školy. Celý večer byl završen „pyžamovou party“ spojenou s diskotékou.

Ti nejmenší byli uspáni pohádkovými příběhy a na žáky 5. třídy čekala poslední výzva v podobě hledání sladkých jahod na pozemku školy.

Všichni pořádající by chtěli prostřednictvím článku poděkovat rodičům za drobné občerstvení, pod kterým se prohýbaly stoly, vstřícnému vedení školy a ochotným kolegům ze 2. stupně.

Kateřina Pavlíková