Vloženo: 1.4.2014, počet přečtení: 2106

Hurá do knihovny

V rámci projektu Měsíc knihy čekala žáky 1. stupně exkurze do školní knihovny. Někteří žáci se už se školní knihovnou seznámili v minulých exkurzích, ale pro naše nejmenší v 1.A to byla premiéra. Po skupinách se žáci učili vyhledávat knihy, vyprávěli o knihách, které znají. Překvapivě to nejsou jen pohádky, znají i dobrodružné knihy a encyklopedie, ty mají většinou doma v knihovničce. Rádi si ale poslechli i méně známou pohádku a vybarvili si připravený obrázek filmové pohádkové postavy. Také jsme si zasoutěžili a vždy věděly děti správnou odpověď. V knihovně se žákům líbilo.

Na závěr vyprávěli společně pohádku. Vybrali si jednu z tzv. nekonečných pohádek - pohádku O Karkulce.

Nekonečné pohádky malovali žáci školy na role papíru dlouhé 15 m během bývalých projektů k Měsíci knihy.

Mgr. J.Vencová