Vloženo: 25.10.2014, počet přečtení: 2134

Děkujeme, knihovno!

Havlíčkův Brod slaví 120 let od založení veřejné knihovny. Zřejmě každý Broďák ví, že se naše knihovna od roku 2002 pyšní titulem Krajská knihovna Vysočiny. Ti, co nemají děti školou povinné, ovšem pravděpodobně netuší, jak pestrý program nabízí dětské oddělení pro malé čtenáře ze škol i čtenářské adepty z řad předškoláků.

Hry, soutěže, divadelní představení nebo slavnostní pasování na čtenáře patří mezi pravidelné aktivity, které zaměstnanci knihovny připravují pro žáčky základních a mateřských škol v průběhu celého roku a které mají u dětí i učitelů velkou odezvu.

Také žáci a žákyně Základní školy Konečná rádi navštěvují tyto akce, které je nenásilnou cestou přivádějí do okouzlujícího světa literatury a seznamují s více či méně známými příběhy a pohádkami. V průběhu říjnového týdnu knihoven jsme měli možnost navštívit divadelní představení Evy Hruškové a Jana Přeučila Pověsti české, které děti poučilo i pobavilo scénkami z naší historie a ve kterém si děvčata a chlapci spolu s herci dokonce zazpívali a zatančili.

Děkujeme zaměstnancům dětského oddělení Krajské knihovny Vysočiny za způsob, kterým obohacují naše děti, a přejeme jim hodně spokojených čtenářů do dalších let. Ať se stává „DŮLEŽITÝM MÍSTEM V ŽIVOTĚ“ (motto knihovny) pro stále větší a větší množství návštěvníků, počínaje těmi nejmenšími.

Za kolektiv žáků a pedagogů ZŠ Konečná Martina Beranová a třída 2. A