Vloženo: 11.12.2014, počet přečtení: 2162

Betlémování

V pondělí 8.12.2014 se vydali žáci 2.A, 5.A, 4.C a 5.C na exkurzi s názvem „Betlémování“ do Kutné Hory. Cesta vlakem rychle uběhla a prosincové počasí nám vůbec nevadilo. Na začátku si děti vyzkoušely pouštění lodiček a hledání svého osudu. Po svačině jsme se vydali do sklepení, kde úžasná babička vyprávěla o vánočních zvycích, o Mikuláši, Luciích, Barborkách,… Děti měly možnost obléci se za tyto postavy a zahrát si jejich role. Odtud jsme si šli prohlédnout vánočně vyzdobený chrám sv. Bartoloměje, zhlédli jsme hru o narození Ježíška a zazpívali jsme si koledy. Na závěr si děti vyrobily svíčky a zakoupily si drobné dárečky. Cestou na zpáteční vlak jsme se zašli podívat na chrám sv. Barbory. Velice se nám v Kutné Hoře líbilo. Určitě ji zase navštívíme, třeba na Velikonoce.

Miroslava Dubnová