Vloženo: 22.2.2017, počet přečtení: 2232

Jsme druzí v kraji

Žáci 5.A ze Základní školy Havlíčkův Brod, Konečná 1884 se jako jediní z našeho okresu zapojili do internetové vzdělávací soutěže Hravě žij zdravě a v kraji Vysočina se v celkovém pořadí umístili na druhém místě. Tato soutěž byla určena pro žáky pátých tříd všech základních škol v ČR a byla rozdělena do pěti kol, ve kterých se měnila témata ohledně zdravého životní stylu.

Pomocí hádanek, křížovek a doplňovaček jsme plnili zábavné úkoly, které se vztahovaly k pitnému režimu, k energetické hodnotě potravin, ke skladbě jídelníčku nebo příjmu a výdeji energie. Každá lekce byla zakončena závěrečným testem a tréningovým deníčkem, který měl za cíl nám objasnit, jak správně vyvážit příjem a výdej energie, jaká je velikost porcí v závislosti na aktivitách nebo vyváženost jídelníčku z hlediska racionální stravy. Získali jsme poznatky o energetické hodnotě potravin, jak správně nakupovat nebo zacházet a neplýtvat s potravinami.

Mimo her, zábavy a poznávání naše třída dokázala bojovat jako tým, vzájemně jsme si pomáhali a povzbuzovali se.

V.A