Vloženo: 28.5.2017, počet přečtení: 2308

Stromy – staří velikáni

Dne 21.4. navštívili třídy 4.A a 5.A centrum Chaloupky v Horní Krupé. Program, který si vybrali, se jmenoval Stromy – staří velikáni.

Nejprve se žáci rozdělili podle tříd do dvou skupin. První skupina zůstala v chaloupce a druhá vyrazila do terénu. Venku u sportovního hřiště se žáci rozdělili do čtyř skupinek a podle podkladů hledali daný strom. Jakmile strom našli, tak ho namalovali, měřili jeho výšku, šířku koruny, odhadovali jeho stáří a prováděli kůrotisk. Nakonec vymysleli příběh o daném stromu.

Po svačině se žáci v chaloupce učili počítat stáří stromů podle letokruhů. Dozvěděli se, které stromy rostou rychle, a které pomaleji. Také zjistili, co se ze kterého dřeva vyrábí.

Celý program byl pěkný a moc se nám líbil.

M.Beranová , D.Polcerová