Vloženo: 19.6.2017, počet přečtení: 134

Ronovec

Poslední květnový den vyrazily třídy 4. A a 5. A s Ekocentrem Chaloupky na terénní program Ronovec. Na nádraží v Břevnici na nás čekaly naše průvodkyně Hana a Iva z Chaloupek. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle tříd, a pak ještě každá skupina na další čtyři skupinky. Každá skupinka měla jméno jednoho ze synů majitele Rovovce. Proto se jmenovaly Smil, Oldřich, Jindřich a Rejmund.

Cestou k zřícenině hradu jsme se dozvěděli spoustu nových informací a zahráli jsme si hru na klíšťata. Měřili jsme stromy, povídali jsme si o smyslech, kterými vnímáme les a také jsme viděli na vlastní oči tři druhy lesa. Hledali jsme i stříbrný poklad, kterým byla Stříbrná studánka. U ní jsme si taky udělali přestávku a nasvačili jsme se. Nakonec jsme dorazili na Ronovec.

Cestou zpátky k vlaku jsme si mohli prohléhnout i živého slepýše. Tím, že byl program tak zajímavý, jsme si ani neuvědomili, že jsme ušli skoro deset kilometrů. Vrátili jsme se sice unavení, ale spokojení. Moc se nám to líbilo.

M.Beranová

2017 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308