Vloženo: 20.4.2018, počet přečtení: 2270

Ekoabeceda

V rámci celoročního programu Recyklohraní se děti v Environmentálním kroužku věnovaly tématu plýtvání s potravinami. Na příběhu rodiny Šetrných jsme poznávali, jak se vyhnout vzniklým potravinovým odpadům, jak plánovat nákupy nebo správně skladovat potraviny a zužitkovat je ještě před uplynutím doby použitelnosti.

V pohádce O Sněhurce aneb elektrospotřebiče naši pomocníci se žáci 1.A věnovali tématu, jaká je role elektrospotřebičů, se kterými se setkáváme a jaká je jejich mechanická alternativa. V čem jsou mezi nimi rozdíly a jak s nimi naložit v případě jejich nefunkčnosti.

Žáci VI.A se zúčastní se svým kreativním projektem soutěže Přeměna odpadů na zdroje, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Děkujeme všem, kteří nám pomáhají ve sběru baterií, tonerů a cartridgí.

Dana Polcerová