Vloženo: 18.11.2018, počet přečtení: 493

Projekt Krokus

Žáci 5.A se i v letošním školním roce zapojili do Projektu Krokus, který realizuje irská nadace pro osvětu o holocaustu Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Každoročně se do tohoto projektu zapojují školy po celém světě a vysazují cibulky žlutých krokusů na památku jednoho a půl milionu židovských dětí a tisíce dalších dětí, které zahynuly během 2.světové války. Účast v Projektu Krokus představuje zajímavou možnost, jak si přiblížit tématiku holocaustu a prohloubit tak povědomí o nebezpečí rasismu, diskriminace a nesnášenlivosti. Žluté cibulky krokusů, které připomínají Davidovu hvězdu, by měly vykvést v trávě před školou na přelomu ledna a února, tedy v době Mezinárodního dne památky obětí holocaustu (27.1.).

Dana Polcerová