Vloženo: 17.3.2010, počet přečtení: 2064

Cipískoviny aneb dílo Radka Pilaře

Projektový den „Cipískoviny“ proběhl ve středu 16. prosince 2009. Úkoly plnili žáci rozděleni do tří skupin – Cipísci, Rumcajsové a Večerníčci.
První soutěžní kola se týkala života ilustrátora Radka Pilaře. Jeho tvorbu si soutěžící prohlédli v Galerii výtvarného umění, kde splnili další úkoly. Pod dohledem galerijní pedagožky si všichni vytvořili stolní loutky z předloh Radka Pilaře. Na závěr návštěvy v galerii nechyběl jeden z dílu Rumcajse.
Vítězi Cipískovin se stali Večerníčkové ve složení Petr Přibyl, Monika Sobotková, Nikola Nováková, Nikita Krajníková a Vladimír Tipan. Na druhém místě byli Rumcajsové, na třetím Cipískové.
Blahopřejeme.
Projektový den všem utekl velmi rychle a těšíme se na další.

Mgr. Lucie Semerádová