Základní škola
Konečná
Základní škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz
Právě se nacházíte zde: Akce školy >> 1. stupeň

Vloženo: 27.7.2010, počet přečtení: 2016

Projekt DOUBRAVKA

Projekt DOUBRAVKA Školní výlet 3., 4. a 5.C nás inspiroval k projektovému vyučování na závěr školního roku. Skládal se s několika fází – vědomostní testík, vyprávění o školním výletě a výroba doubravského strašidla. Projektové vyučování mělo i vítěze. Ze čtyř soutěžních skupin vyhrála skupina ve složení Daniela Brodcová, Tomáš Liška a Martina Stolarzová. Gratulujeme.

Na závěr projektového vyučování žáci vytvořili charakteristiky svých strašidel. Největší úspěch mezi posluchači získali tyto dvě:

DOUBRAVSKÉ STRAŠIDLO

Doubravské strašidlo se jmenuje Alexandr. Narodil se v lese u řeky Doubravy. Je mu 35 let a bydlí hluboko v podzemí.

Vypadá asi jako vodník. Jeho obličej je světle hnědý, vlasy zelené. Má červené hrozivé oči a věčně zuby od krve. Uši vypadají, jako kdyby si je půjčil od netopýra. Zuby zdědil po předchůdcích upírech. Chodí v roztrhaném oblečení. Na jedné noze nosí botku, na druhé nic, protože tam má kopyto. Když se bojí, vystrčí drápy, které jsou schované na rukou i nohou.

Když někdo dupe, vyleze z podzemí. Když někdo křičí, zaleze. Občas se vykoupe v řece Doubravě. Je velice strašidelný a nikdo ho nikdy neviděl. Když je moc smutný, křičí, že je to slyšet na celý les. Když je veselý, rád si hraje.

Nemá žádnou rodinu, proto se živí sám. Jeho největší kamarádi jsou zvířátka v lese. Nejraději straší lidi. Takto žije Alexandr.

Tomáš Liška a Daniela Brodcová z 5.C

STRAŠIDLO BLEKOTA

Strašidlo Blekota bydlí samo v doubravském lese. Narodilo se ze žloutku. Je mu asi 200 roků. Živí se drobnými kořínky.

Blekota je zelený, zarostlý a špinavý. V tlamičce mu trčí tři zuby – špičaté a dlouho nevyčištěné. Uši mu narostly dlouhé a do špičky. Rád na nich nosí náušnice z ptačích pírek. Oči svítí rudě. Jeho nos má trojúhelníkový tvar. Obléká se do kombinézy s bambulkami, kterou si sám ušil. Často si oblečení roztrhá o větve.

Je zlý. Když přijdou lidé, sleduje je. Lidé ho nikdy nevidí, jen jeho stín. Chrání les i živočichy. Pokud někdo sejde z turistické trasy, vystraší ho, aby se vrátil zpátky.

Nikola Nováková a Vladimír Tipan z 5.C

2021 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308