Vloženo: 28.8.2019, počet přečtení: 206

Živáčkové v zahradě

je výukový program, kterého se před koncem školního roku zúčastnili žáci 1.A a 2.A v Ekocentru Chaloupky v Horní Krupé. Prozkoumávali jsme biodiverzitu přírodní zahrady a sledovali pestrý život v kompostu. Pomocí entomologických kelímků s lupou jsme půdní bezobratlé živočichy mohli také pozorovat. Poznali jsme různé typy ptačích budek, hmyzích domků, květinových záhonů a dalších prvků, které volně žijící živočichy do zahrady nalákají.

Tyto výukové programy pro žáky 1. a 2. třídy, stejně jako program pro žáky 3. a 4. třídy, kterého se zúčastnili v březnu v Ekocentru Chaloupky, byl pro všechny žáky hrazen z poskytnuté dotace Fondu Vysočiny z grantového programu Ekologická výchova 2018, kterou naše škola získala.

Dana Polcerová