Vloženo: 3.10.2019, počet přečtení: 161

Pixel vody

je název celoročního projektu, ve kterém se v rámci mezinárodního programu Globe budeme zajímat o vodu a sucho v krajině. Mgr. Dana Polcerová a Petr Satrapa z V. A se zúčastnili úvodního semináře pro učitele a žáky, který se konal 26.9. ve vzdělávacím centru Terezy v Praze. Odborníci ze Vzdělávací kanceláře Evropské kosmické agentury ESERO nám představili program pro dálkový průzkum Země, seznámili jsme se s webovými stránkami Mladí reportéři pro životní prostředí a na závěr jsme si vyslechli přednášku RNDr. Václava Šípka, Ph.D. z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR na téma: Voda a kolik jí máme a proč je sucho.

V projektu Pixel vody se každý měsíc budeme věnovat různým tématům – např. jak se změnila krajina v posledních letech, kam od nás voda teče nebo jaká je voda v půdě a v okolí školy. Při bádání můžeme využívat satelitní nebo letecké snímky.

Dana Polcerová