Vloženo: 28.10.2019, počet přečtení: 526

Den pro obnovu lesa

V sobotu 19.10.2019 jsem se účastnil v Pelestrově unikátní celorepublikové akce - SÁZÍME LESY PRO BUDOUCNOST. Lesy ČR ve všech krajích, na 14 vybraných místech pořádaly den pro obnovu lesů postižené kůrovcovou kalamitou.

V kraji Vysočina byl vybrán právě Pelestrov, kde se mohla účastnit široká veřejnost a pomoci vysadit sazenice a pomoci se vším co bylo potřebné. Potkal zde i své spolužáky ze třídy - Evu, Lukáše a jeho bratra Petra.

Dozvěděli jsme se spousty informací, jak o výsadbě, tak i o stromech obecně, samozřejmě nechyběla lesní technika – mě osobně nadchl Harvestor a jeho práce s ním.

Úžasnou ukázkou byli také zvířátka ze ZS Pavlov, malí ježci a sova pálená. Jejich ošetřovatelé nám povídali o jejich péči a jak se eventuelně zachovat v situaci kdy najdeme zraněné či opuštěné zvíře.

Třešničkou na dortu bylo vypuštění 4 sýců rousných a jednoho kalouse ušatého, za spolupráce zástupců Lesy ČR a ZS Pavlov, do volné přírody. Poslechli jsme si nejdříve o nich krátké vyprávění a proč takto činí, že je nejenom důležité vysadit sazenice, ale také o ně řádně pečovat a to i s pomocí těchto nádherných soviček.

Z celého dne jsem byl opravdu nadšený a věřím, že i ostatní, kteří tam byli. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací a největší radost mám z toho, že i já s mojí rodinou jsem mohl jakkoli pomoci a už teď se těším na další takové akce, děkuji moc všem.

Ondra Kaňkovský ze 3.A