Vloženo: 3.11.2019, počet přečtení: 564

Halloweenské vyučování

Poslední říjnový den proběhlo ve 2. A halloweenské vyučování. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací o tomto anglosaském svátku. Všichni žáci, včetně paní učitelky a asistentky, přišli v kostýmech. Aby výuka probíhala ve správném strašidelném duchu, uspořádali jsme lavice do začarovaných hnízd a celý den probíhala kouzelnická výuka.

V českém jazyce žáci určovali druhy vět ve strašidelném příběhu a v křížovce hledali schované příšerky. Díky anglických písničkám si děti osvojily nová slovíčka, která začlenily do obrázků. V hodině tělocviku si vyzkoušely chůzi zombíků a zacvičily si se starou čarodějnicí. V tělocvičně proběhlo i vyhodnocení fotosoutěže „Halloweenský škleb 2019“. Výherce si odnesl růžového bubáčka. O matematice jsme počítali kouzelné příklady a vyučování jsme zakončili čtenářskou dílnou s knížkou Bubáček.

Čarodějnice, kočky, netopýři, kostlivci, piráti i všichni ostatní byli odměněni halloweenskými sladkostmi a diplomem. Do pohádkového dění se zase vrátíme v půlce listopadu, kdy navštívíme loutkové představení Pohádky pod Řípem v podání E. Hruškové a J. Přeučila.

M. Beranová, S. Sedláčková