Vloženo: 3.11.2010, počet přečtení: 2082

Pod mořem i na mléčné dráze

Ve čtvrtek 14. října jsme s mojí třídou 4. a 5. C navštívili Galerii výtvarného umění. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu a potom jsme kreslili suchými křídami obrázky na téma, kam bychom chtěli jet na výlet. Já jsem maloval výlet k moři spojený s plavbou v ponorce. Hrozně rád bych viděl, co všechno žije pod mořskou hladinou. Chtěl bych potkat delfína, žraloka, mantu velkou a jiné vodní potvůrky. Moc krásný by byl i korálový útes.

Moji spolužáci kreslili také podmořský svět. Jenom Jára zavzpomínal na prázdniny, kdy jel s rodiči na hory, a Tomáš, který by chtěl vidět mléčnou dráhu. Tomáše akce moc bavila, i když se mu ze začátku nechtělo nic dělat.

Na závěr jsme si říkali, co na obrázcích je a jak bychom tam chtěli jet. Tomáš chtěl být poslední, aby si to podle svých slov více užil. Všichni jsme totiž obdivovali jeho mléčnou dráhu a raketu, kterou by tam jel.

Jiří Kročil a Tomáš Machala za IV. A V.C