Vloženo: 7.12.2020, počet přečtení: 350

Logická olympiáda

je soutěž, kterou každoročně pořádá Mensa ČR. V šesti kategoriích si své síly mohou změřit žáci od MŠ až po studenty středních škol. Řešení různých typů logických úloh např. přesmyčky, grafické řady, vztahy mezi čísly, sudoku nebo matice vyžadují samostatné uvažování, pohotové rozhodování a kreativní myšlení. Ve třiceti minutách musí soutěžící vyřešit 25 zadaných úkolů. Motto Logické olympiády - Odvaž se používat vlastní rozum – vystihuje nejlépe schéma této soutěže.
V Kraji Vysočina se základního oblastního kola v kategorii A (žáci 3.- 5.tříd ZŠ) zúčastnilo 676 žáků. Pouze 52 z nich postoupilo do krajského kola, které se konalo 6.11. on-line formou. Naši školu zde úspěšně reprezentovali tří žáci ze IV. A třídy – Daniel Bičík, Lukáš Satrapa a Antonín Doležal, který se umístil v krajském kole Logické olympiády na krásném 8. místě. Gratulujeme k úspěchu a odvaze zkoušet nové věci.

Dana Polcerová