Právě se nacházíte zde: Školní družina >> Články

Vloženo: 9.10.2020, počet přečtení: 75

Září ve školní družině

Měsíc září je pro družinu měsícem seznamovacím. Setkáváme se opět se svými starými i novými kamarády, hrajeme si venku, ve školní družině, nebo si jen tak povídáme. Tento školní rok začal s přísnějšími hygienickými pravidly, než na které jsme byli zvyklí a to v podobě nošení roušek a častého používání desinfekce na ruce. Všichni se naučili tyto pravidla dodržovat a občas se kontrolují i navzájem :-)
S dětmi se snažíme co nejvíce času trávit na školní zahradě, kde nemusí nosit roušku. Chlapci hrají nejčastěji fotbal a děvčata vozí kočárky, nacvičují divadelní vystoupení, aranžují přírodniny / květináče v oknech ŠD/, nebo sportují.
Září jsme v družině věnovali zdravovědě a dopravní výchově. Děti znají telefonní čísla záchranného systému, umí ošetřit jednodušší zranění a poradit si v nouzi. Cílem dopravní výchovy bylo, aby si děti uvědomily, že jsou nejzranitelnější účastníci silničního provozu a osvojily si zásady bezpečného chování. Na závěr všichni úspěšně složili závěrečný test.
Během října budou děti postupně vyrábět rámečky s fotografií v roušce. Tímto děkujeme paní Kaňkovské za dodání materiálu na rámečky a paní Krupicové za nákup cen do dětských soutěží.

Libuše Petrlíková a Jana Mičková

2020 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308