Právě se nacházíte zde: Školní družina >> Články

Vloženo: 26.1.2021, počet přečtení: 276

Školní družina – 1. pololetí

Vzhledem k tomu, že se i činnost školní družiny musí přizpůsobovat situaci ve společnosti, zažili jsme od září do ledna pouze několik „klasických“ týdnů. Děti jsou ale šikovné a nemají problém si osvojit nová uspořádání a návyky.

Žáci 3. a 4. třídy mají v době, kdy školu navštěvovat nemohou, možnost zapojit se do různých soutěží, vyrábět drobnosti z hlíny nebo malovat obrázky, které ve spolupráci s Fokusem Vysočina pravidelně posíláme do domovů pro seniory.
Všichni doufáme, že ve 2. pololetí strávíme více času pohromadě a uspořádáme nějakou pěknou společnou akci i se školním klubem. Za podporu děkujeme SRPDŠ a rodičům za hračky a materiál do jednotlivých oddělení.

1. Oddělení
Nejmladší děti si samozřejmě rády hrají a po vyučování je nejvíc baví si povídat, dovádět, hrát si s hračkami a běhat venku. Kreslí a malují, zdokonalují se ve stříhání a lepení, naučily se mnoho nových her. Oblíbené je Lego a figurky zvířátek či rytířů, se kterými se dají vymýšlet báječná dobrodružství, venku pak „Cukr, káva, limonáda“ a řádění ve sněhu.

2. Oddělení
Děti z 2. oddělení měly v minulém pololetí pestrý program. Kromě častého pobytu venku trávily čas ve školní družině tvořením, hraním deskových her a záslužnou prací. Malovaly klasické obrázky od Josefa Lady a poslouchaly jeho pohádky. I když díky distanční výuce nebylo mnoho času, stihly připravit k Vánocům pro rodiče hezké dárky. Navíc dokázaly napsat šedesát vánočních pohledů, jak s českým, tak i anglickým textem, které putovaly dětem a seniorům do Kanady. Vánoční výzdoba byla samozřejmostí. Za to dostaly do družinky spoustu nových her, z nichž nejoblíbenější je Karak. Jsou to prostě šikulové :-)

3. Oddělení
Oblíbenou činností žáků je sportování v tělocvičně a pořádání nejrůznějších her a soutěží mezi jednotlivci i týmy. Jsou kreativní při složitějších rukodělných činnostech; vyrobili krásné pavouky a vánoční stromečky z vlny, rodičům připravili dárečky v podobě vánočních přání s vlastní fotkou. Zájemci se učí fotografovat a mají skvělé výsledky. Populární hrou je Městečko Palermo, Picturéka a Twister. V průběhu distanční výuky jsou pro děti vyhlašovány různé soutěže – soutěžily o nejstrašidelnější strašidlo, vyráběly sovičky, vánoční ozdoby a sněhuláky.

vychovatelky ŠD