Právě se nacházíte zde: eTwinning >> Články

Vloženo: 4.2.2017, počet přečtení: 1918

Co je eTwinning?

eTwinning je aktivita zřízená Evropskou komisí. Jedná se o největší internetovou komunitu žáků, učitelů a škol, která má za cíl rozvíjet a podporovat jazykové vzdělávání a vzájemnou komunikaci učitelů v rámci Evropy. eTwinning slouží školám k navazování partnerství a realizování aktivit, které rozvíjí schopnosti a vědomosti žáků nejen v cizích jazycích. V současné době je do eTwinningu zapojeno přes 174 000 škol (včetně té naší :) ) a přes 442 000 učitelů. Zrealizováno bylo již více jak 56 000 projektů.

V jednotlivých zemích jsou za činnost zodpovědná Národní podpůrná střediska. V České republice je Národním podpůrným střediskem Dům zahraniční spolupráce, který se zaměřuje nejen na pomoc s realizací projektů, ale rovněž organizuje metodické semináře a konference. (více na www.etwinning.cz)

Přestože komunikace přes internet vyvolává dnes v rodičích spíše obavy, eTwinning je prostředí bezpečné. Do projektu mohou v České republice vstoupit pouze školy (a učitelé na nich vyučující) uvedené v rejstříku škol MŠMT. Stejná opatření mají zavedeny i další členské země. Přímo v prostředí projektu (tzv. Twinspace) se pohybují pouze zaregistrovaní učitelé a žáci, každý pod svým heslem

.

Další info: www.etwinning.net (stránky lze přeložit do českého jazyka – viz. horní záložka)