Právě se nacházíte zde: eTwinning >> Články

Vloženo: 5.2.2017, počet přečtení: 1850

St Nicholas Day

Poté, co byla v listopadu 2016 většina pedagogického sboru seznámena s platformou eTwinning, jsme se rozhodly, že není proč otálet, a zaregistrovaly náš první projekt – St Nicholas Day – týkající se oslav Mikuláše v evropských zemích. Protože eTwinningový projekt by vždy měl být součástí vyučovacích osnov a odpovídat tak ŠVP, zvolily jsme pro tvorbu projektu třídu 6.A, která má téma „svátky a zvyky“ v osnovách výchovy k občanství a téma „festivals“ v náplni anglického jazyka. Nadšení dětí nám potvrdilo, že volba byla správná.

Přestože oslavy Mikuláše nejsou běžné po celé Evropě, na naši výzvu zareagovala ukrajinská škola Kovel Gymnasium a rumuská škola Liceul Technologic Administrativ si de Servicii „Victor Slavescu“. V průběhu prosince se pak naši šesťáci seznámili s žáky z těchto dvou škol, vyměnili si informace o oslavách zmíněného svátku a jako výstup vytvořili pro své nové zahraniční kolegy kvíz, který měl otestovat, jaké poznatky si kdo odnesl.

Bylo by neupřímné psát, že práce byla snadná. Jednalo se o první projekt, my i děti jsme se musely prokousávat pro nás neznámým prostředím Twinspace a snažily se držet krok s partnerskými školami, na kterých byla znát předchozí zkušenost. Přesto můžeme říct, že jsme projekt zvládly se ctí. Důkazem je určitě i fakt, že naši noví kolegové z Ukrajiny nás na začátku ledna pozvali do nového, tentokrát šestiměsíčního projektu „Free time, good times!“, kde si spolu s další školou z Nizozemska a Tuniska budeme vyměňovat zkušenosti týkající se náplně volného času, našich koníčku atd. I tentokrát bude zapojena 6.A, která výzvu nadšeně přijala.

Více o projektu: twinspace.etwining.net

(Pozn. Na výše uvedeném odkazu lze shlédnout pouze ty části, které autoři projektu povolí. Celý projekt je přístupný pouze jeho členům.)

Magda Fialová, Jaroslava Němcová