Právě se nacházíte zde: eTwinning >> Články

Vloženo: 7.1.2018, počet přečtení: 1930

What do we eat today?

Vánoce s příchutí cizích zemí okusili letos naši sedmáci, když se již potřetí zapojili do eTwinningového projektu, tentokrát pod názvem „What do we eat today?. Projekt se týká národních kuchyní, způsobů stravování a spolu s naší školou na něm pracují děti ze Slovenska, Rumunska a Kypru.

Během projektu, který probíhá od října do června, jsme partnerským školám ukázali přípravu štědrovečerní večeře a upekli perníčky a několik druhů cukroví, které jsme našim novým kamarádům poštou odeslali. I oni nám na oplátku posílají balíčky s vánočními sladkostmi.

V níže uvedeném odkazu si můžete prohlédnout webové stránky projektu. Za pozornost rozhodně stojí video z vánočního vaření a pečení, které je doprovázeno anglickou vánoční písní v podání samotných sedmáků!!!

Představením vánočních zvyků, tradic a hlavně typických vánočních pokrmů však projekt zdaleka nekončí. Čeká nás ještě spoustu zajímavých akcí, o které se s vámi rádi podělíme…

Pozn. Pokud ještě nevíte, co je eTwinning, můžete se na stránkách naší školy podívat v levé části do záložky „eTwinning“.

Odkaz na stránky projektu

žáci 7.A a M. Fialová, J. Němcová