Právě se nacházíte zde: eTwinning >> Články

Vloženo: 20.4.2018, počet přečtení: 1924

WILDCTIONARY

Nevíte, co si pod slovem Wildctionary představit? Tak my Vám to rádi vysvětlíme. Jedná se o eTwinningový projekt, kterého se účastní žáci 2.-5.D spolu s kamarády ze Španělska, Litvy, Itálie a Turecka. Cílem projektu je vytvořit elektronický slovník (dictionary) divokých (wild) zvířat. Naši žáci si pro projekt vybrali zvířata, která známe z našich lesů – lišku, jezevce, srnce, jelena, zajíce, divoké prase a muflona.

Součástí projektu byla i soutěž o nejlépe tematicky vyzdobené dveře. Ve fotogalerii můžete posoudit, jak se nám povedly :) Soutěž sice vyhráli kamarádi ze španělského Benidormu, ale pochvalu si rozhodně zasloužíme!

Protože všechny děti na projektu pracují poctivě a s velkým nadšením, připravila si pro ně paní asistentka Zimmermannová překvapení. Dostaly nádherný dort s mapou Evropy a vyznačenými státy, které se účastní projektu.

V současné době nás čeká ukončení projektu. Zúčastnění učitelé spolupracují na vytvoření slovníku, který bude všem školám přístupný. Děti si na závěr vyměnily velikonoční pohlednice. A protože kamarádi z Madridu nám spolu s velikonočními přáníčky poslali i dopisy, ve kterých se nám představili, nenechali jsme se zahanbit a v současné době je náš dopis na cestě do Španělska.

Na přiložených fotografiích se můžete podívat, jak se nám dařilo. Po zakončení se určitě pochlubíme se stránkami projektu.

J. Němcová, M. Zimmermannová