Právě se nacházíte zde: O škole >> O nás

Výstavba školy byla dokončena v roce 1980. Její areál tvořily tři pavilony. Vyučování I. stupně bylo zahájeno v září, II. stupně v říjnu téhož roku. O několik let později byla přistavena tělocvična. Při živelné pohromě v srpnu 2005 došlo k poničení jednoho pavilonu a o rok později k jeho demolici. Zřizovatelem je Město Havlíčkův Brod. Od 1.7. 2001 má škola právní subjektivitu a sdružuje základní školu, školní družinu, školní klub a školní jídelnu. Výuka probíhá v devíti ročnících rozdělených na první stupeň (1. – 5. ročník) a druhý stupeň (6. – 9. ročník). Vyučujeme podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Tvořivá škola. Ve spolupráci s Pedagogicko psychologickou poradnou v Havlíčkově Brodě jsou na škole zřízeny specializované třídy pro žáky se specifickými poruchami učení (od 3. do 9. ročníku, kromě 5. ročníku).

Co můžeme nabídnout aneb silné stránky naší školy

• Jsme škola „rodinného typu“ – učitelé znají většinu žáků jménem (to znamená i ty, které neučí – ať již jsou z I. nebo II. stupně)
  • na škole jsou zřízeny specializované třídy, pro žáky s vývojovými poruchami učení – dyslexie, dysgrafie……
  • logopedie – přímo na škole, vyškolený logoped