Právě se nacházíte zde: Poradenské služby >> Aktuality

Vloženo: 17.12.2013, počet přečtení: 2157

Další přípravy na přij. řízení na SŠ

Do konce listopadu si podala 3 děvčata přihlášku na střední odborné školy, kde vyučují umělecké obory. V lednu čeká na děvčata talentová zkouška ve zvoleném oboru.

6.12. se skupina žáků devátých tříd společně s paní ředitelkou J. Beránkovou vypravila do Humpolce. Byli pozvání do Střední školy informatiky a cestovního ruchu u příležitosti DOD . Byli příjemně překvapeni rodinnou atmosférou této školy, moderně vybavenými učebnami IT, kde je nejvíce zaujala 3D tiskárna. Přítomným bylo připraveno malé pohoštění připravené studenty učebních oborů.

Den vánoční gastronomie 11. 12. - další návštěvou našich deváťáků byla Obchodní akademie a hotelová škola zde v Brodě. Studentka této školy nás provedla celým areálem školy. Žáci získali informace o vzdělávání ve všech oborech.

Všude byla přítomna vánoční nálada - prohlédli jsme si ukázky slavnostních tabulí, ozdobné dekorace ovoce a zeleniny. Obdivovali jsme zručnost studentů při zdobení perníčků a barmanské show. Ochutnali jsme výrobky studené kuchyně a cukrářské výroby.

Naše škola podporuje studium technických oborů. Proto jsme využili nabídku zúčastnit se výuky praktického výcviku žáků v SOU technickém. Chlapci z 9. tříd si nejen prohlédli prostory střediska, ale sami si mohli vyzkoušet svoji šikovnost v truhlářské a elektro dílně. Chlapce doprovázel vyučující pan učitel Němeček.

Upozorňuji vycházející žáky na termíny Dnů otevřených dveří dalších škol, které nabízejí zajímavé a pro profesní orientaci důležité obory.

Žáci využívají možností podobných akcí se zúčastnit spolu se svými rodiči.

Věra Široká