Právě se nacházíte zde: Poradenské služby >> Aktuality

Vloženo: 24.9.2014, počet přečtení: 2451

Exkurze do firmy B:TECH

V pátek dne 19. 9. 2014 se žáci 8. A a 8. C vydali do české inženýrské společnosti B:TECH, nabízející ucelenou paletu služeb a produktů pro průmyslovou automatizaci. V první části exkurze byli žáci zavedeni do školicího centra, kde byli pomocí promítacího plátna a poučného výkladu seznámeni s prací firmy. Zejména s tím, co vůbec průmyslová automatizace znamená a jak, čím a v jakých oblastech se aplikuje. Také se dozvěděli o rozvoji firmy, která vznikla v roce 2000 a o tom, jak se za 14 let změnila, o její vizi a předpokladech do budoucnosti. V druhé části exkurze nás vedení firmy zavedlo do zasedací místnosti. Zde nás důkladněji seznámilo - pomocí fungujících rekvizit, odborných názvů a popisů, promítacího plátna a podrobného výkladu s tím, co se musí všechno provést, vymyslet za programy a ty následně nainstalovat, než je průmyslová automatizace hotova a dobře funguje. Po celou dobu exkurze jsme dostávali otázky týkající se oboru. Za správné odpovědi jsme dostávali věcné ceny (např.: trička, čepice, hrnky, nápoje, modely letadel atd.).

Exkurze se nám velice líbila, mnohé inspirovala v tom, jaké studium v budoucnu vybrat a jakému povolání se věnovat.

Vít Daněk, 8. A