Právě se nacházíte zde: Poradenské služby >> Aktuality

Vloženo: 1.12.2019, počet přečtení: 501

Volba povolání

Cest, jak vybrat studium na střední škole, je mnoho. Každý na to jde jinak, ale všichni potřebují dostatek spolehlivých informací a také pevnou oporu svých blízkých. Rozhodování žáka o volbě povolání na konci základní školy představuje závažnou etapu v celoživotním procesu profesní orientace. Tato volba znamená pro dospívající žáky základní zaměření jejich celého dalšího profesního vývoje a patří mezi nejzávažnější kroky v lidském životě.

Na naší škole se snažíme žákům při rozhodování o dalším vzdělávání být oporou, odborným poradcem a přítelem.

Žáci devátých ročníků se na podzim zúčastnili různých aktivit, které jim mohou pomoct při rozhodování. 14. a 22. 10. navštívili Úřad práce v Havlíčkově Brodě, dne 31. 10. se zúčastnili přehlídky středních škol v Havlíčkově Brodě.

Nedílnou součástí při volbě střední školy jsou i prezentace nejen brodských středních škol na půdě naší školy.

Žáci pod vedením pedagogů navštěvují různé střední školy (GHB, SOU Chotěboř…). Zásadním krokem je úspěšné složení přijímacích zkoušek a pohovorů. Na škole jsou otevřeny dva kroužky zaměřené na přípravu na přijímací zkoušky - matematika pod vedením Mgr. Pipkové, český jazyk pod vedením Mgr. Dobrovolné.

Na škole letos byla zřízena funkce kariérového poradce - Mgr. Pipková. Žáci i rodiče mají možnost individuální konzultace. Setkávání vedou k objevování zájmů žáků, preferencí, předpokladů a vhodných směrů vzdělávání. Žáci se naučí orientovat na trhu středních škol a oborů.

Všem žákům devátých ročníků přejeme šťastnou ruku při výběru středních škol a úspěšné složení přijímacích zkoušek a pohovorů.

Mgr. Adriana Pipková