Právě se nacházíte zde: Školní klub >> Články

Vloženo: 27.12.2018, počet přečtení: 370

Vánoční čajovna

Již potřetí v naší škole žáci školního klubu připravili vánoční čajovnu. Naaranžovali stoly svíčkami, nakreslili nápojové lístky, napekli cukroví. Celá škola se do programu zapojila, ať už provozní zaměstnanci napečením vánoček a přípravou pohoštění, tak učitelky se žáky prvního stupně výrobou dekorací a dárků do jarmarku. Krásné výrobky dodala paní učitelka Polcerová s dětmi druhé třídy i z Enviromentálního kroužku. Druhý stupeň zajišťoval zázemí.

Ve čtvrtek 13. 12. pak čajovna v odpoledních hodinách začala i s jarmarkem za pěveckého doprovodu žákyň 8. ročníku. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si téměř padesát betlémů, přečíst si o vánočních zvycích v různých státech, vyzkoušet své znalosti ve vánočním kvízu a malé děti se mohly houpat na dřevěném koni, vylovit z rybníčku ozdoby či perníčky. V dílničce z materiálu od paní Janáčkové bylo možno vyrábět glycerinová mýdla různých barev i vůní.

Druhý den program pokračoval prohlídkou výstavy a ukázkou keramické práce. Profesionální keramička paní Rabensová zájemce provedla prací na hrnčířském kruhu a vtipnou formou vyprávěla o keramickém řemesle.

Všem patří veliké poděkování.

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2019 hodně štěstí, zdraví, lásky, spokojenosti a školních či pracovních úspěchů!