Základní škola
Konečná
Základní škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz
Právě se nacházíte zde: Školní klub >> Články

Vloženo: 13.7.2019, počet přečtení: 146

Zvířátka a pohádkový les

Záchranná stanice Pavlov funguje pro spádovou oblast Vysočiny více jak 20 let. Za dobu svého působení zachránila a z větší části navrátila zpět do přírody cca 7 000 živočichů.

Nachází se zde rozmanitá škála živočichů z volné přírody, převažují dravci a sovy. Pro návštěvníky, zvláště ty malé, patří k nejatraktivnějším výběhy s malými veverkami a prosklené vodní nádrže s vydrou. Svého času se zde nacházel i Vydrýsek – vydří samec proslavený díky večerníčku Václava Chaloupky.

Záchranných stanic v ČR je kolem dvaceti. Jejich hlavní funkcí je léčba zraněných živočichů a jejich navrácení do přírody, dále environmentální výchova veřejnosti, zejména dětí a mládeže.

Provoz a náklady spojené s chodem záchranné stanice jsou značné. Kromě jiných poznatků jsme tuto informaci obdrželi během školního výletu V. B a II. – V. C do Pavlova.

Velké úsilí a zápal pracovníků stanice nás vedly k myšlence uspořádat dobrovolnou sbírku pro živočichy v Pavlově, která se uskutečnila během Pohádkového lesa, akce, konané školním klubem 18. června 2019.

Návštěvníkům Pohádkového lesa a všem, kteří podpořili záchrannou stanici Pavlov, děkujeme a přejeme pěkné léto.

Dana Kučerová, Renata Tvrdíková

2019 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308