Základní škola
Konečná
Základní škola Havlíčkův Brod, Konečná 1884, tel.: 569 427 850, e-mail: zskon@hbnet.cz
Právě se nacházíte zde: Školní klub >> Články

Vloženo: 10.10.2019, počet přečtení: 167

Práčata

Opakovaně jsme využili pozvání přibyslavských skautů a v sobotu 5. 10. 2019 jsme se zúčastnili pěší túry na téma Žižka na Vysočině.

Společně jsme za nepříznivého počasí prošli městem Přibyslav k obci Dobrá, kde jsme šli lesíkem Plaček, v jehož stínu oplakávalo kdysi vojsko svého vojevůdce. Vysvětlili jsme si, kdo jsou práčata, a vydali se k mohyle u Žižkova Pole. Na povídání o historii moc času nebylo, všichni jsme se stulili raději k ohni, na kterém jsme si opekli špekáčky a zahřáli se teplým čajem. Potom jsme si šli hrát na připravená stanoviště. Někteří návštěvníci zde pochod ukončili, ale my jsme pokračovali v chladném větru k obci Keřkov. Vzpomenuli jsme také na zvířata, která padla v husitské bitvě a byla zde pohřbena. Okolo Hesova jsme se vrátili polní cestou zpět do Přibyslavi.

12 kilometrů ušli všichni z nás bez problémů a tak jsme se odměnili na náměstí v pizzerii. Ubytovali jsme se na skautské základně, kde jsme hráli hry. Po přenocování jsme smažili k snídani celozrnné palačinky. Rozcvička v přírodě byla osvěžující, měli jsme dost energie na úklid a odjezd domů.

Jsme rádi, že jsme tuto veřejnou akci absolvovali a děkujeme organizátorům, že se konala i v takovém počasí.

2019 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308