Právě se nacházíte zde: Školní klub >> Články

Vloženo: 4.1.2020, počet přečtení: 136

6.B

Žáci této třídy jsou velice talentovaní v oblasti práce s keramickou hlínou. Někteří se s ní potkali jen krátce, třeba jen jeden školní rok, někteří si s ní hrají ještě dnes.

Pod vedením své třídní učitelky z 1. stupně Zdeňky Sigmundové jsme společně před každými vánočními svátky od třetí třídy tvořili keramický betlém. Žáci první rok vytvořili střed betlému – Marii, Josefa a Ježíška, další rok pracovali na muzikantech a pak na třech králích. Okolo se množili velbloudi, ovce a další postavičky. Fantazie, kreativita a zručnost žáků byla neomezená. Tři roky jednotlivé části paní učitelka opatrně ukládala po Vánocích do krabice. Žáci si betlém přenesli na druhý stupeň.

V listopadu 2019 přišel email z kanceláře pana prezidenta s vyhlášením soutěže O nejhezčí betlém. Nafotili jsme tedy počin našich žáků a čekali na vyjádření kanceláře. Napsali nám zprávu, že jsme byli vybraní do užšího kola. To nás velmi potěšilo, protože se do soutěže zapojila celá Česká republika. Bohužel jsme dále již nepostoupili. Měli jsme však z účasti radost. Blahopřejeme všem 14 výhercům!

V prosinci nám přišel dopis opět z kanceláře pana prezidenta a moc nás potěšil. Bylo v něm poděkování za naši práci, pamětní list, který si vystavíme v rámečku ve třídě a kniha o vzniku prezidentovy kanceláře, která oslavila právě 100 let od svého vzniku. Je velmi zajímavá, dokonce dvojjazyčná, tak ji třeba využijeme i v hodinách anglického jazyka.

V tvorbě betlému budeme pokračovat se současným třídním učitelem panem Mgr. Jindřichem Veselým a to v pátek, posledním dni školní docházky roku 2019.

Renata Tvrdíková

2020 © Ing. Milan Švejda | Araweb.cz | SveSve@seznam.cz | 737 911 308